قسمت های اصلی سیستم سرمایش :

قسمت های اصلی سیستم سرمایش :

سرماسازان ایران:

قسمت‌های اصلی یک سیستم ساده تراکم بخار شامل تبخیر کننده (evaporator)، فشاردهنده (compressor)، مایع کننده (condenser)، و شیر انبساط (Expantion valve) می‌باشد. در این سیستم با جریان ماده مولد سرما در قسمت‌های مختلف، این ماده تغییر حالت داده و ابتدا از حالت مایع به گاز درآمده و سپس در قسمت کندانسور از حالت بخار به مایع تغییر حالت می‌دهد. ماده  مولد سرما (مبرد) قبل از ورود به شیر انبساط به صورت مایع اشباع می‌باشد. شیر انبساط دو منطقه فشار بالا و فشار پایین را از هم جدا می‌کند که بعد از عبور ماده سرمازا از شیر انبساط درجه حرارت و فشار آن کم می‌شود. در نتیجه مقداری از ماده سرمازا تبدیل به بخار می‌شود. به این مخلوط گاز و مایع که از شیر انبساط خارج می‌شود گاز جاری (Flash gas) گویند. مخلوط گاز – مایع وارد قسمت تبخیرکننده می‌شود و با عبور از لوله‌های مارپیچی تبخیرکننده و گرفتن گرما از محیط به صورت بخار در می‌آید. بخارات اشباع (Saturated Steam) وارد قسمت کمپرسور می‌شوند و گاز تحت فشار بالا در کمپرسور متراکم می‌شود

این عمل (متراکم کردن) باعث می‌شود تا گاز مولد سرما در درجه حرارت کمی بالاتر از درجه حرارت معمولی هوا، متراکم باشد. همزمان با افزایش فشار ماده سرمازا در قسمت کمپرسور درجه حرارت آن هم افزایش می‌یابد و تبدیل به بخار بیش از حد گرم شده (Super Heat Steam) می شود. سپس بخار گرم وارد دستگاه مایع‌کننده یا کندانسور می‌شود و در آنجا با استفاده از آب یا هوای سرد، این بخار حرارت خود را از دست می‌دهد و ماده سرمازا به مایع تبدیل می‌شود بعد از اینکه ماده مولد سرما کاملاً به حالت مایع اشباع تبدیل شد درجه حرارت آن به خاطر از دست دادن حرارت اضافی بر محیط کاهش می‌یابد این مایع مجدداً وارد شیر انبساط می‌شود و تسلسل ادامه پیدا می‌کند.

۱- تبخیر کننده ها:

تبخیرکننده ها براساس موارد استفاده، به ۲ دسته تقسیم می‌شوند: تبخیرکننده‌های انبساط مستقیم و تبخیرکننده‌های انبساط غیرمستقیم.

در تبخیرکننده‌های انبساط مستقیم به ماده سرمازا اجازه داده می‌شود که در داخل لوله‌های مارپیچ تبخیر کننده تغییر فاز دهد و از طریق این لوله‌ها مستقیماً با ماده یا مایعی که باید سرد شود تماس داشته باشد. در تبخیرکننده‌های غیرمستقیم از یک ماده حامل نظیر آب و یا آب نمک که با تبخیر مایع در لوله‌های مارپیچی تبخیرکننده سرد می‌شود استفاده می‌شود. ماده حامل سرد شده و سپس به طرف ماده غذایی و یا محصولی که می‌خواهد سرد شود، پمپ می‌گردد. در این حالت نیاز به تجهیزات اضافی است. اگر در این سیستم از درجه حرارت بالای نقطه انجماد استفاده شود از آب به عنوان حامل استفاده می‌کنند ولی اگر در یک سیستم سرمایشی درجه حرارت‌های پایین‌تر موردنیاز باشد از آب نمک و گلیکول‌ها نظیر اتیلن و پروپیلن گلیکول استفاده می‌شود.

تبخیرکننده‌های لوله‌ای (مارپیچ ساده) بسیار ساده‌اند. برفک روی آنها به آسانی آب می‌شود و به راحتی تمیز می‌شوند. در تبخیر کننده‌های پره‌ای، پره‌هایی که به تبخیر کننده اضافه شده است باعث افزایش سطح تماس شده و انتقال حرارت را افزایش می‌دهد. در تبخیرکننده‌های صفحه‌ ای نیز تماس مستقیم تبخیرکننده با ماده‌ای که باید سرد شود امکان‌پذیر است

۳-دستگاه کندانسور(مایع کننده).

وظیفه این دستگاه تبدیل بخار به مایع می‌باشد. یعنی اینکه گاز فشرده شده، داخل این دستگاه با از دست دادن حرارت به مایع تبدیل می‌شود. مهمترین انواع کندانسورها شامل ۱) آبی    ۲) هوایی     ۳) آبی و هوایی می باشند.

انواع دستگاه آبی عبارتند از: ۱) زوج لوله‌ای  ۲) مخزن و لوله ای    ۳) مخزن و لوله‌های مارپیچ

در دستگاه تبدیل بخار به مایع زوج لوله‌ای آب به داخل لوله مرکزی پمپ می‌شود و ماده مولد سرما خارجی جریان دارد جهت جریان این دو مایع برخلاف یکدیگر است تا حداکثر بازده در انتقال حرارت به دست آید. این نوع دستگاه از گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت اما تأمین قطعات یدکی آن مشکل است. در دستگاه تبدیل بخار به مایع مخزن و لوله در حالی که ماده مولد سرما در داخل مخزن وجود دارد، آب به داخل لوله‌ها پمپ می‌شود. نصب پره‌ در لوله‌ها باعث انتقال بهتر گرما می‌شود. نگهداری این دستگاه‌ها آسان و هزینه آنها پایین است.

در دستگاه کندانسور مخزن و لوله‌های مارپیچ از یک مخزن که دارای لوله‌های مارپیچی پره‌دار می‌باشد استفاده می‌گردد. حجم دستگاه کم و دارای هزینه کمتری نیز است.

دستگاههای هوایی را به دو دسته تقسیم می‌کنند: لوله‌ای پره‌دار و صفحه‌ای. (شکل ۱۰). وجود پره‌ سطح انتقال حرارت را افزایش می‌دهد. در نوع صفحه‌ای پره وجود ندارد بنابراین سطح بیشتری موردنیاز است ولی روش صفحه‌ای ارزانتر و ساده‌تر است و نگهداری آنها نیز راحت‌تر است. هر دو نوع این دستگاه ها را می توان در پشت یخچال های خانگی یافت

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *