روغن کمپرسور سانیسو

Back to مطالب سردخانه
روغن کمپرسور سانیسو

روغن کمپرسور سانیسو

طراحی کمپرسورهای مدرن که در سیستم تهویه مطبوع و سردخانه ای (سرمایشی) استفاده می شوند، در میان تولیدکنندگان مختلف، شکلهای متفاوتی دارد. اما با وجود این تفاوتها، همۀ آنها ویژگی مشترکی دارند: همگی به ‌یک روانکار مخصوص نیاز دارند که به ‌مدت طولانی و بدون نیاز به ‌نگهداری و به ‌طوری مطمئن در کمپرسور کار کند. یکی از روان کننده‌هایی که می‌تواند این کار را به شکلی بسیار خوب انجام دهد، روغن کمپرسور سانیسو است. روغن کمپرسور سانیسو پایداری بالایی دارد و حتی با گذشت مدتی طولانی، بدون آن که کیفیتش پایین بیاید، عمل روانکاری را در کمپرسور انجام می‌دهد و علاوه بر این، برای کمپرسورهای نسل جدید این امکان را فراهم می‌کند که طی مدت طولانی با حداکثر ظرفیت کار کنند. در این مقاله وب سایت شرکت سرماسازان ایران، این نوع روغن کمپرسور را بررسی کرده ایم که می توانید تا انتها بخوانید.

روغن معدنی سانیسو به طریق پالایش روغن‌های نفتی و روغن های سنتتیک سانیسو با فرآیندهای سنتزی تولید می شوند و در این روش، روغن کمپرسورهای برودتی با بالاترین کیفیت  تولید می شود.

 

روغن کمپرسور سانیسو
روغن کمپرسور سانیسو

ویژگی های روغن کمپرسور

روغن کمپرسورهای برودتی باید حرکت قطعات متحرک کمپرسور را به طوری موثر روان و بدون اصطکاک کنند و این درحالی است که سایر روانکارهای رایج (روغن موتور) برای چنین شرایطی مناسب نیستند.

بر خلاف روانکارهای عمومی، روغن‌ کمپرسور به کارکرد دایم و مادام العمر نیاز دارد. بدون شک، یخچالهای خانگی را دیده اید که بیش ‌از نیم قرن عمر دارند و به تعویض روغن کمپرسور هیچ نیازی نداشته اند. کاربرد اصلی این روغن روانکاری قطعات است. اما عواملی که باعث تفاوت روغن های معمول با روغن‌ کمپرسور برودتی می شود عبارتند از:

–  این نوع روغن کمپرسور با مبرد مخلوط می شود.

– این روغن در مجراهای باریک خطوط سرمایش حرکت می کند. (مانند منفذ شیر انبساط یا لوله موئین)

– روغن کمپرسور مستقیماً با سیم پیچ موتور (نوع هرمتیک یا بسته) درتماس است.

– روغن کمپرسور شرایط دمایی متفاوتی را درون یک سیکل تجربه می‌کند. از دمای بالای شیرآلات کمپرسور گرفته تا دمای پایین شیر انبساط و اواپراتور.

 

مزایای روغن کمپرسور سانیسو

 

روغن کمپرسور سانیسو ویژگی های زیر را دارد که باعث اطمینان از کار مداوم روغن می‌شود.

– پایداری شیمیایی: مقاومت بالا در برابر واکنش با مبرد و قطعات فلزی سیستم

– پایداری دمایی: پایداری دمایی روغن کمپرسور سانیسو برای حذف کربن اضافی رسوب کرده روی نقاط گرم کمپرسور مانند شیرها و خروجی کمپرسور بسیار مناسب است.

– داشتن موم کم: برای جلوگیری از جدا شدن موم از ترکیب روغن برودتی در نقاطی که پایین‌ترین دما را دارا هستند، مناسب است.

–  دمای چکیدن پایین: این ویژگی روغن کمپرسور سانیسو برای جلوگیری از ماسیدن در خطوط لوله و بسته شدن لوله‌ها ضروری است.

–  عایق الکتریکی قوی: برای به دست آوردن ویژگیهای خصوصیات عایقی مناسب. این ویژگی در کمپرسورهای هرمتیک (بسته) که در آن روغن به‌عنوان عایقی بین موتور و بدنه کمپرسور عمل می کند، اهمیت زیادی دارد.

–  ویسکوریته مطلوب:  این ویژگی روغن کمپرسور Suniso برای اطمینان از پایداری فیلم روغن در شرایط کاری دما بالا و سیالیت مناسب در شرایط کاری دما پایین مهم است.

– بدون آلودگی: برای جلوگیری از خراشیدگی سطوح یاتاقانها و شیرها و سایر نواحی حساس

روغن کمپرسور سانیسو Suniso
روغن کمپرسور  Suniso

 

 

روغن کمپرسور سانیسو سری GS

 

روغن کمپرسور سانیسو GS از گروه روغن‌های عملیات هیدروژنی شده است که برای روانکاری کمپرسور تبرید با مبرد سنتی طراحی شده است. این روغن‌ها پایداری بسیار زیادی داشته و بدون موم هستند که خواص کاهش دمایی بسیار عالی برای آن ایجاد می‌کنند. روغن سری GS در سالهایی که از آن استفاده شده است، کارکرد رضایت بخشی داشته است. کارخانه‌های متعدد تولید کننده، این نوع روغن را برای پر کردن کارخانه‌ای (هنگام تولید) و یا برای استفاده پس ‌از تولید (تعمیر و نگهداری)، تأیید کرده اند. روغن کمپرسور سری GS در سه مدل GS3، GS4 و GS5  تولید و با ظروف 4 لیتری در بازار عرضه می‌شود.

 

کاربرد روغن کمپرسور سانیسو GS

 

روغن کمپرسور سانیسو  GS را صرف‌نظر از درجه حرارت اواپراتور و کمپرسور می‌توانید به صورت بالقوه درون کمپرسور هر تاسیساتی استفاده کنید. در بهترین حالت، روغن سری GS سانیسو برای دمای پایین‌تر از  منفی 18 درجه سانتیگراد شامل مصارف خانگی و تبرید صنعتی و تهویه مطبوع مناسب است. به خصوص این نوع روغن با مبردهای HCFC و CFC از قبیل R-22 و R-502 و R-12 سازگار است.  علاوه‌براین، روغن کمپرسور سری GS سانیسو با مبردهای طبیعی مانند R-717  و R600 و R290 عملکرد بسیار خوبی دارد.

 

ویژگی های روغن کمپرسور Suniso سری GS

 

پایداری شیمیایی برای افزایش عمر سرویس و کاهش هزینه نگهداری

عملکرد تمیزتر داخل کمپرسور از طریق رسوب سازی پایین و درنتیجه کاهش خرابی

قابلیت کارکرد بسیار عالی در دماهای پایین به دلیل نداشتن موم که مسیر سیکل را مسدود کند

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه