سایت گلاس دانفوس

Back to مطالب سردخانه
سایت گلاس دانفوس

سایت گلاس دانفوس

سایت گلاس دانفوس (عینک بینایی) در مقایسه با سایر معادل های برند نسبت به دما کمتر اثر می گذارند و بهترین نشانگر بصری رطوبت در طول سال را تضمین می کنند. با همان رطوبت موجود در محل نصب ، هنگام افزایش دمای مایع ، سایت گلاس دانفوس به همان سرعت تغییر رنگ نمی کند. این مهم برای اطمینان از حفاظت کافی و بهینه از کمپرسور مهم است.  سایت گلاسهای دانفوس را برای مبرد های CFC ،HCFC  و HFC طراحی می کنند.

شرکت دانفوس

 

شرکت دانفوس دانمارک یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینۀ تولید تجهیزات صنعت تبرید و تهویه مطبوع در دنیا است. این شرکت به دلیل تولید محصولات با کیفیت و دارای استاندارد بالا به یکی از معروف ترین برندهای دنیا در این زمینه تبدیل شده است. محصولات این شرکت شامل موتورهای الکتریکی، شیر آلات و تجهیزات کنترلی، سیستم های حرارت مرکزی  است.

 

سایت گلاس دانفوس و کاربردهای آن

 

یکی از محصولات مهم این شرکت سایت گلاس دانفوس است که برای تشخیص وجود رطوبت و مقدار مبرد در سیستم های تبریدی به کار می رود. شرکت دانفوس انواع سایت گلاسها با مدل SGI ، SGR ،  SGN را تولید و به بازار عرضه می کند. این سایت گلاسها برای روغنهای معدنی و مبردهای غیر قابل اشتعال HFC استفاده می شود. این محصول با شاخص مناسب میزان رطوبت را در سیستم نشان می دهد که در یک سیکل تبریدی قبل از شیر انبساط و بعد از تجهیزات جانبی سیکل نصب می شود.

 

سایت گلاس
سایت گلاس

معرفی انواع سایت گلاس دانفوس

 

سایت گلاس جوشی دانفوس SGI22S دارای وزن خالص و کلی 0.32 کیلوگرم است. بدنۀ این محصول از برنج و اتصالات آن از مس ساخته شده است. نوع اتصالات ورودی و خروجی سایت گلاس دانفوس از نوع SOLDER, ODM است. اندازه ورودی و خروجی این سایت گلاس 22 میلیمتر یا 7/8 اینچ است. حداکثر فشار کاری برای این سیستم 35 بار تعیین شده و محدوده دمایی آن 50- تا 80 درجه سانتی گراد است. شاخص تشخیص رطوبت سایت گلاس دانفوس جوشی  SGI22S از حالت بدون رطوبت که سبز رنگ است به رنگ زرد تغییر می کند که حداقل غلظت آن در دمای دمای 25 و 43 درجه سانتی گراد 300 و 500 پی پی ام گزارش شده است.

به طور معمول، سایت گلاس دانفوس در خط مایع بین فیلتر درایر و شیر انبساط نصب می‌شود تا سرویسکار بتواند وضعیت مبرد را تحت کنترل خود داشته باشد. سایت‌گلاس‌ها دارای بخش خشک و مرطوب در قسمت شیشه‌ای هستند و با توجه به وضعیت رطوبت موجود در مبرد به رنگ مشخص شده درمی‌آیند. از میان انواع سایت گلاس‌های دانفوس می‌توانیم به دو نوع SGI و SGN اشاره کنیم.

 

مشخصات سایت گلس دانفوس

 

  • دارای نشانگر مقدار رطوبت
  • نوع SGI مناسب برای کار با روغنهای معدنی  (HCFC refrigerants)
  • نوع SGN مناسب برای کار با گازهای غیر قابل اشتعال  (HFC refrigerants)
  • حداکثر فشار کاری 35 بار

 

سایت گلاس
سایت گلاس

قبل از انتخاب سایت گلاس دانفوس موارد زیر را در نظر داشته باشید

  • نوع مبرد
  • قابلیت محلول در آب مبرد
  • سطح درجه ای که در آن سیگنال خطر، مورد نیاز است.

توجه داشته باشید که روغن پلی استر برای مبردهای غیر قابل اشتعالHFC ، به عنوان مثال R134a، R404A، R407C با آب در یک اسید هیدرولیز و واکنش نشان می دهند.

میزان توصیه شده رطوبت معمولاً بین ۳۰ تا ۷۵ پی پی ام است .

رنگ روی نشانگر سایت گلاس دانفوس به میزان رطوبت مبرد بستگی دارد.

مقادیر زیر “سبز / خشک” باید به عنوان یک شرایط عالی به معنای محافظت کامل در برابر اثرات مضر رطوبت در نظر گرفته شود.

اگر رنگ سبز شروع به کمرنگ شدن کند، تغییر رنگ آغاز شده است و بنابراین باید شاخص را با دقت بیشتری تحت نظر داشته باشید.

در صورت تغییر رنگ به زرد، این یک سیگنال واضح است که از ظرفیت خشک کن فیلتر فراتر رفته و باید در اسرع وقت تعویض شود.

 

دانفوس
دانفوس

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه