شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس

Back to مطالب سردخانه
شیر انبساط ترموستاتیکی دانفوس Danfoss

شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس

با وجود شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس ، می توانید انتظار داشته باشید که سیستم برودتی عملکرد دقیق و ماندگاری طولانی داشته باشد. سوپاپ تزریق مبرد، مایع را در اواپراتورها کنترل می کنند و از موتور کمپرسور در برابر مبرد مایع محافظت می کنند.

شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس به شما این امکان را می دهد تا یک گرمای دائمی (یا سطح مبرد) در شرایط بار متفاوت در سیستم تبرید حفظ کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

شیر انبساط یکی از چهار قسمت اصلی سیکل تراکمی سرمایش است که در هنگام نیاز به تولید سرما، اجازه ورود مبرد به اواپراتور را داده و موجب تبدیل حالت مبرد از مایع به گاز می‌شود. این تغییر حالت باعث جذب انرژی توسط گاز شده و در اواپراتور سرما ایجاد می‌کند. شیر انبساط در انواع مختلفی تولید می‌شود:

– لوله موئین
– شیر انبساط ترموستاتیک
– شیر انبساط الکترونیکی

عملکرد شیر انبساط مکانیکی دانفوس

شیر انبساط مکانیکی با علامت اختصاری (TEV or TXV) نمایش داده می شود. این شیر دارای لوله بالب است. برای جلوگیری از ورود هرگونه ذرات معلق به سوپاپ و نشیمن بین لوله مایع و مجرای وروردی شیر فیلتر وجود دارد. در این نوع شیر انبساط میزان جریان مبرد به درون اواپراتور بوسیله دو عامل کنترل می­شود.

۱-فشار ورودی اواپراتور

۲-حرارت خروجی اواپراتور

شیر انبساط ترموستاتیک

شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس در سه گروه اصلی تولید می‌شود:

– شیر انبساط ترموستاتیک با سوزن قابل تعویض

– شیر انبساط ترموستاتیک با سوزن ثابت

– شیر تزریقی ترموستاتیک

 

"<yoastmark

مشخصات شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس با سوزن قابل تعویض

کاربرد این نمونه از شیرآلات دانفوس پاشیدن مبرد به صورت کاملاً یکنواخت و منظم بر روی اواپراتور است. سوپر هیت مبرد، فرآیند پاشیدن منظم مبرد به او اپراتور را به طور کامل کنترل می‌کند تا این عمل به طور دقیق و بدون هیچ‌گونه مشکلی انجام شود. از این رو، این نوع شیرآلات که دارای اتصالاتی از نوع اکسپشن های مهره‌ای و جوشی هستند، بیشتر در فرآیندهای تهویه مطبوع و سردخانه‌ها برای جابجایی مناسب هوا به کار می روند.

شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس در بازه‌های دمایی ۶۰- تا ۵۰+ درجه سانتی‌گراد استفاده می شود و در بازه‌ی ظرفیتی میان ۵٫۰ تا ۱۸۹۰ کیلو وات قابل ‌استفاده هستند.

مشخصات شیر انبساط ترموستاتیک با سوزن ثابت دانفوس

این نمونه از شیرهای تولید شده با برند دانفوس که بیشتر در طراحی سردخانه‌ها و سیستم‌های تهویه هوای مطبوع کاربرد دارند، برای پاشیدن منظم مبرد به اواپراتور به کار گرفته می شوند. فرآیند پاشیدن مبرد توسط سوپرهیت مبرد به طور کامل انجام می­شود، تا این عمل بدون هیچ‌گونه مشکلی و به طور دقیق صورت بگیرد.

این نمونه از شیر آلات دانفوس برای اتصال، از شیرهای انبساط مهره‌ای و جوشی استفاده می‌کنند. هم‌چنین به دلیل دارا بودن بازه‌ی ظرفیتی در حدود ۵٫۰ تا ۲۴۵کیلو وات، از این شیرآلات در کارخانه جات ارائه محصولات اورجینال استفاده می‌شوند. در حقیقت چیلر سازان، یخچال‌سازان و سازندگان سرخانه‌های پیش‌ساخته، از مصرف کنندگان اصلی این نوع از شیرآلات دانفوس هستند.

شیر انبساط ترموستاتیک تزریقی دانفوس

این نوع شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس برای پایین آوردن دمای گاز از دمای سوپرهیت (de-superheating)  استفاده می شود و به علاوه، این شیر انبساط در تبرید دو مرحله‌ای پاشش مایع در اینترکولر در سیستم تبرید  نیز کاربرد دارد. همچنین این نوع شیر انبساط برای پاشش مایع به درون خط مکش برای کاهش دمای تخلیه در زمانی که سیستم با مکش بخار بیش از اندازه سوپرهیت شده، استفاده می شود. علاوه ‌بر این، این اکسپنشن ولو می‌تواند به متعادل کردن دمای مواد نیز کمک کند (به عنوان مثال، برای خنک کردن روغن کمپرسور اسکرو). برای مطالعه بیشتر می‌توانید به کاتالوگ شیر انبساط ترموستاتیک تزریقی دانفوس مراجعه نمایید.

ساخت شیرآلات دانفوس

اکسپشن ولو ارائه ‌شده توسط شرکت دانفوس که دارای سوزن قابل تعویض است. در کشور دانمارک ساخته می‌شود؛ اما سایر شیر آلات دانفوس با بالاترین کیفیت در کشور چین ساخته ‌شده و به بازار ارائه‌ می­گردند. این شیرآلات را در کشور، تنها از نمایندگی‌های معتبر شرکت دانفوس تهیه کنید و از خرید کالاهای مشابه اصل جدا پرهیز نمایید.

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه