پمپ وکیوم value در صنعت تهویه مطبوع

Back to مطالب سردخانه
پمپ وکیوم Value

پمپ وکیوم value در صنعت تهویه مطبوع

حتماً می دانید که این روزها بیشتر صنایع، چه در صنعت پزشکی و چه در صنایع برودتی و تهویه مطبوع، پمپ خلا یا همان پمپ وکیوم از جمله ابزاری است که استفاده از آن باعث تسریع در انجام فرایند عملیاتی می شود. همان طور که از نام این تجهیزات پیداست، وظیفه اصلی پمپ وکیوم ایجاد فضایی تقریباً خالی از سیال که باعث افزایش بهره وری سیستم می شود. در این مقاله شرکت سرماسازان ایران اطلاعاتی را در مورد پمپ وکیوم value برایتان فراهم کرده ایم که پیشنهاد می کنیم تا انتها بخوانید.

پمپ وکیوم value  (پمپ خلاء) ابزاری است که با تخلیه مولکول‌های هوا (یا گاز دیگر) از یک محفظۀ معین آب‌ بندی شده، یک فشار منفی یا (خلأ نسبی) ایجاد می‌کند. قیمت پمپ وکیوم به موارد مختلفی بستگی دارد و با توجه به مواردی مانند اندازه (متر مکعب)، میزان دبی خروجی و جنس آن محاسبه می شود. این پمپ وکیوم با توجه به قیمت پایین و موجودی مناسب و همچنین هزینه های پایین تعمیر و نگهداری، در بازار فروش زیادی داشته اند و توجه زیادی را در صنعت به  خود جلب کرده اند. در صورت توجه به میزان روغن مورد نیاز در دستگاه و عوض کردن به موقع آن، عمر این نوع پمپ وکیوم بسیار طولانی بوده و کارایی بسیار بالا و خوبی خواهد داشت.

اما پمپ وکیوم value چگونه این فرایند را انجام می دهد؟ در این مقاله قصد داریم با ففراهم کردن اطلاعاتی در مورد این نوع پمپ وکیوم آگاهی شما را نسبت به عملکرد پمپ وکیوم value  افزایش دهیم تا بتوانید بسته به نیاز و شرایطتان دستگاه مناسبی را انتخاب کنید.

 

 عملکرد پمپ وکیوم value

در مواردی که بخواهیم فشاری کمتر از فشار جو ایجاد کنیم، بهترین کار ممکن استفاده از پمپ وکیوم است که باعث می شود راحت تر و سریعتر به این هدف دست پیدا کنیم. این فرآیند را یک موتور الکتریکی که در قسمت مرکزی پمپ وکیوم نصب می شود، انجام می دهد. با شروع فعالیت موتور الکتریکی و ایجاد حرکت چرخشی یا روتاری، خلاء مورد نیاز ایجاد شده و هوای موجود در سیکل به طور کامل تخلیه می شود.

از آنجایی که پمپ وکیوم value می تواند سیال را از سیکل بسته تخلیه کند، از آن می توان در صنایع مختلفی از جمله صنایع پزشکی، صنایع حرارتی و برودتی و نیز صنایع بزرگ که به ایجاد فشار منفی در سیکل خود نیاز دارند استفاده کرد.

 پمپ وکیوم روغنی value

پمپ وکیوم روغنی value یک موتور الکتریکی دارد که به واسطه چرخش الکتروموتور، سیال موجود در سیکل را تخلیه می کند. این پمپ وکیوم صنایع تهویه مطبوع بیشترین کاربرد را دارد، اما آیا می دانید چرا این پمپ را پمپ روغنی نامیده می خوانند؟

اصلی ترین دلیل نامگذاری پمپ وکیوم value روغنی این است که خنک کاری و دفع گرمای موتور پمپ به واسطه روغن موجود در آن انجام می شود که پمپ وکیوم وتاو مدل ۱۱۵ پمپ وکیوم روغنی است و این یکی از مزایای این محصول به شمار می آید.

 پمپ وکیوم مدل ۱۱۵ بهینه در مصرف انرژی

این مدل پمپ وکیوم به گونه ای طراحی شده است که انرژی بسیار کمی مصرف می کند و در بین سایر پمپ های وکیوم بهترین عملکرد را دارد.

 مشخصات فنی پمپ وکیوم

همان طور که می دانید، این پمپ وکیوم بیشترین کاربرد را در صنایع برودتی و سرمایشی  دارد و وزن آن برای اهمیت زیادی دارد، در طراحی  آن دقت زیادی به خرج داده شده تا وزنش را تا جایی که امکان دارد کم کنند.

از آنجایی که سیال وارد پمپ وکیوم می شود، یک شیر ورودی برای آن در نظر گرفته شده است که معادل یک چهارم است. همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، یکی از مزایای پمپ وکیوم value تفاوت حجم های مختلف است و توان مصرفی آن نیز در بین ظرفیت های مختلف متفاوت است.

پمپ وکیوم value توانایی تخلیه هوا با سرعت 51 لیتر بر دقیقه یا همان ۲ متر مکعب در ساعت را دارد.

همانطور که توضیح دادیم، موتور وکیوم value  مدل ۱۱۵ دارای سیستم خنک کنندگی روغنی است که ظرفیت مخزن روغن آن ۲۵۰ سی‌سی در نظر گرفته شده است.

 

دانفوس
دانفوس

 خرید پمپ وکیوم مدل ve ۱۱۵ n

در صورتی که قصد خرید پمپ وکیوم value را دارید، می توانید از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما در وب سایت سرماسازان ایران تماس گرفته و اطلاعات دقیقتر در مورد این محصول را به صورت تخصصی دریافت کنید.

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه