کمپرسور اسکرال کوپلند

Back to مطالب سردخانه
تفاوتهای کمپرسور روتاری و اسکرال

کمپرسور اسکرال کوپلند

کمپرسو‌رکوپلند (Copeland compressor) یکی از تجهیزات مهم و حیاتی است که برای مواردی مانند بازده‌های بالا، تولید صدای پایین، ماندگاری بالا و قابلیت اعتمادپذیری فوق‌العاده طراحی و تولید شده است. با استفاده از این کمپرسورها، امکان بهره گیری از مبردهای جدید و سازگار با محیط‌زیست – که این یکی از جمله فاکتورهای مهم برای استفاده از چنین تجهیزاتی است – در سیستم‌ها فراهم می‌شود. شرکت سرماسازان ایران یکی از فعالان برتر در این زمینۀ صنعتی، در این مقالۀ خود اطلاعاتی را در مورد کمپرسور اسکرال کوپلند برایتان فراهم کرده است که می‌توانید آن را خوانده و اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.

کمپرسور ‌اسکرال کوپلند دارای توان 1 تا 60 اسب‌بخار است و برای استفاده در بخش‌های مختلف از جمله سیستم‌های تهویه‌ مطبوع تجاری و خانگی، یخچال‌های صنعتی و تجاری و وسایل‌ حمل و نقل دارای یخچال طراحی و تولید شده است. کمپرسور اسکرال کوپلند یکی از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین کمپرسورهای صنعتی موجود در بازار است که سه شرکت تایلندی و چینی و در قدرت‌های بالاتر، آمریکا آن را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. اما بهتر است بدانید که طراح اصلی کمپرسور اسکرال کوپلند شرکت امرسن آمریکا است که این کمپرسورها زیر نظر این شرکت در کشور چین و تایلند تولید می‌شود.

 

برخی از ویژگی‌های کمپرسور اسکرال کوپلند

 

کمپرسور اسکرال کوپلند مزایا و ویژگی‌های فراوانی دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین کمپرسورها در این زمینه تبدیل کرده است. در این قسمت از مقاله برخی از این ویژگی‌ها را برایتان توضیح داده‌ایم.

 • داشتن هزینه‌ی بهره ‌برداری مناسب برای سیستم‌های تهویه مطبوع، چیلرها، پمپ‌های گرما، نصب‌شونده روی بام (roof dryer)، خشک‌کن (dryer)، سردسازی فرایند و مولتی اواپراتور
 • تطبیق کامل ظرفیت و توان مصرف در بار دل‌خواه، ایجاد بازده انرژی بهینه
 • دارای بیشترین گستره‌ی نوسان (modulation) پیوسته از 10% تا 100%
 • دارای بالاترین عملکرد در بار کامل (EER/COP)
 • کنترل دقیق فشار مکش
 • طراحی آسان
 • نداشتن نیاز به اینورترهای گران قیمت و پیچیده دارای توان بالا که باعث عدم تداخل الکترومغناطیسی می‌شود.
 • روغن سیستم بهینه: کمپرسور اسکرال کوپلند دیجیتال در تمام زمان، با سرعت کامل کار می‌کند و جریان روغن به یاتاقان‌ها کم یا قطع نمی‌شود.
 • رطوبت و کنترل دمای فوق‌العاده برای راحتی بهتر انسان
 • تولید صدای بسیار پایین در حین کار
 • بازدهی و قابلیت اطمینان بالا
 • تولید کشور تایلند

مزایای کمپرسور اسکرال کوپلند

کمپرسور اسکرال کوپلند از نوع کمپرسور فنری (اسکرول) است که راندمان کاری بالایی دارد، در حین کار صدای کمی تولید می‌کند و از نوع تروپیکال (حاره ای)  است که از آن می‌توان در مناطق گرمسیر و حاره ای استفاده کرد .

قیمت کمپرسور اسکرال Copeland با توجه به نوسانات دلار کمی بالا رفته و متغیر است و برای گرفتن قیمت آن می‌توانید با با تماس بگیرید؛ اما به جرئت می‌توانیم بگوییم که کمپرسور اسکرال Copeland یکی از بهترین کمپرسورهای موجود در بازار است.

 

کمپرسور اسکرال
کمپرسور اسکرال

پارامتر های انتخاب کمپرسور

 

برای انتخاب کمپرسور باید موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:

۱ -بار برودتی مورد نیاز کمپرسور

۲- دمای اواپراتور در کمپرسور

۳ -میزان دمای کندانسور

۴ -انتخاب گاز مبرد با توجه به شرایط مورد نیاز و هزینه گاز و مسایل زیست محیطی

 

انواع کمپرسور اسکرال Copeland

 

کمپرسور اسکرال Copeland محصولات متنوعی در صنعت دارد و این محصول در محدودۀ 1.5 تا 60 اسب بخار و بیش از 100 میلیون دستگاه در سراسر جهان تولید و به بازار عرضه شده است. کمپرسور اسکرال کوپلند را می‌توان در پیکربندی‌های تکی، جفت (tandem) و سه تایی (trio) برای ایجاد سیستمی با بار کامل و بهره وری بخشی بار استفاده کرد.

کمپرسور اسکرال Copeland سری ZR

کمپرسور اسکرال Copeland سری ZR با گازهای R407c ،R513a ،R450a ،R22 و R134a  سازگاری کامل دارد و در سیستم‌های سرمایشی، تهویه مطبوع خانگی و صنعتی و همچنین انواع چیلر آب خنک و هوا خنک استفاده می‌شود و بهترین بازده فصلی را نیز دارند. دامنۀ توان کمپرسورهای اسکرال کوپلند سری ZR از مدل ZR18 با توان 1.5 اسب بخار شروع می‌شود و تا مدل ZR380 با توان 30 اسب بخار برای گاز R407c و گاز R134a ختم می‌شود. از میان مزایای کمپرسور اسکرال کوپلند سری ZR می‌توان به مواردی مانند تولید صدای کم و لرزش پایین در حین کار و همچنین گردش پایین روغن اشاره کنیم.

 

کمپرسور کوپلند

                                                                                                                 کمپرسور اسکرال Copeland سری ZP

 

شرکت کوپلند Copeland به عنوان اولین تولید کنندۀ کمپرسورهای اسکرال با توانایی کار با گاز R410، کمپرسورهای اسکرال سری ZP خود را تولید و روانۀ بازار کرده است. این سری از کمپرسورهای تولید شرکت کوپلند را می‌توان در سیستم چیلر هوای خنک تا ظرفیت 900 کیلووات و همچنین سیستم های تهویه مطبوع تجاری و مسکونی سبک استفاده کرد. از دیگر مزایای کمپرسور اسکرال Copeland سری ZP این است که در حین کار سروصدا و لرزش کمی و همچنین گردش روغن پایینی دارند.

کمپرسور اسکرال دیجیتال کوپلند سری ZRD و ZPD

کمپرسور های اسکرال دیجیتال کوپلند در دو سری ZRD و ZPD طراحی و تولید می‌شود که با گازهای R407c ،R450a ،R410  سازگار است و در بسیاری از سیستم های سرمایشی و گرمایشی، انواع سیستم های هواساز و  VRF استفاده  می‌شود. از دیگر مزایای این سری از کمپرسورهای اسکرال تولید شرکت کوپلند می‌توان به راحتی نصب و نگهداری آسان و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد.

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه