کمپرسور بیتزر

Back to مطالب سردخانه
کمپرسور بیتزر

کمپرسور بیتزر

همان طور که در مقالات پیش  توضیح دادیم، بیتزر یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید و توزیع تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع است. کمپرسورهای این شرکت معتبر در نقاط فراوانی از دنیا به طور گسترده ای توزیع و استفاده می شود. شرکت بیتزر با بیش از 80 سال سابقه فعالیت در این زمینه محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و استاندارد تولید می‌کند. سبد محصولات بیتزر شامل انواع کمپرسور بیتزر برای سیستم‌های برودتی و تهویه مطبوع را در بر می‌گیرد، که می‌تواند نیازهای متنوع انواع مصرف‌کنندگان را بر طرف کند. کمپرسور بیتزر به سه دسته پیستونی (رفت و برگشتی)، اسکرو و دو مرحله‌ای دسته‌بندی شده‌اند.

ویژگیهای کمپرسور بیتزر

کمپرسورهای پیستونی بیتزر که با استفاده از سیلندر و پیستون عمل فشرده‌سازی مبرد را انجام می‌دهند، ویژگی‌های زیادی دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از سازگاری با اغلب مبردهای رایج، بازدهی بالا، مصرف برق پایین، ارتعاشات بسیار کم، مقاومت بالا در شرایط مختلف دمایی و…

کمپرسور اسکرو بیتزر نیز به تنظیم‌کننده ظرفیت مجهز است و بازه عملکرد وسیعی دارند. این کمپرسورها نیز با انواع مبردهای رایج سازگاری دارند و می توانید آنها را به خنک‌کننده خارجی نیز متصل کنید. ابعاد این کمپرسورها به شکل بهینه و استاندارد طراحی شده و برخلاف ابعاد کوچکشان می توانند ظرفیت بالایی را تولید کنند. کمپرسور بیتزر دو مرحله‌ای نیز به منظور استفاده در دماهای پایین طراحی شده که می‌تواند با استفاده از سابکولینگ گاز در بین دو مرحله تراکم، ظرفیت برودتی را افزایش داده و بازدهی کل سیستم را بهبود ببخشد.

 

کمپرسور بیتزر اسکرو Bitzer (1)
کمپرسور بیتزر اسکرو Bitzer (1)

کاربردهای این کمپرسورها

امروزه از کمپرسورها در صنایع متعددی مانند تولید محصولات برودتی و گرمایشی، راه اندازی فرایندهای شیمیایی، شرکت‌های تولیدی و صنایع مشابه استفاده می‌شود. تاریخچه تولید نخستین کمپرسورها به سال‌های آغازین قرن بیستم برمی‌گردد و کمپرسورهای پیستونی را می‌توانیم نخستین کمپرسورهای تولید شده در صنایع بدانیم. در این سال‌ها تولید کمپرسورها بسیار پیشرفت کرد و انواع کمپرسورها با طراحی‌های جدید جایگزین کمپرسورهای اولیه شده‌اند. از این میان می‌توانیم به کمپرسورهای روتاری، اسکرو، اسکرال، کمپرسورهای هرمتیک و سمی هرمتیک اشاره کنیم. در بازارهای جهانی از برند بیتزر به عنوان یکی از برندهای جهانی تولید انواع کمپرسورها نام برده می‌شود. به طوری که بسیاری از شرکت‌های تولید کنندۀ محصولات سرمایشی و گرمایشی و همچنین بسیاری از شرکت‌های صنعتی از کمپرسور بیتزر استفاده می‌کنند. تنوع در تولید انواع کمپرسورها و کیفیت بالای تولید دو موردی است که باعث معروفیت برند بیتزر در بین کمپرسورهای موجود در بازار شده است.

کمپرسورهای بیتزر

بدون شک تمام افرادی که قصد خرید کمپرسور را دارند نام کمپرسور بیتزر به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های خود را به یاد دارند. کارخانه بیتزر از سال ۱۹۳۴ در آلمان با تولید شیرهای انبساط و کمپرسورهای پیستونی کار خود را آغاز کرد و پس از سال‌های متمادی تغییرات در رویکردها و سمت های مدیریتی این شرکت را به عنوان یکی از شرکت های معتبر در عرصه تولید کمپرسورهای در قطعات مرتبط با آن تبدیل کرد که تقریباً می توان گفت کمپرسورهای ساخت شرکت بیتزر تمام محصولات سرمایشی چیلر سردخانه را پوشش می‌دهد

انواع کمپرسورهای بیتزر

از انواع کمپرسورهای تولیدی شرکت بیتزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمپرسورهای سمی هرمتیک رفت و برگشتی
  • کمپرسورهای کامپکت اسکرو
  • کمپرسورهای سمی هرمتیک اسکرو
  • کمپرسورهای سیلندر پیستونی تسمه‌ای
  • کمپرسورهای سیلندر پیستونی سمی هرمتیک (دو مرحله‌ای)
  • کمپرسورهای هرمتیک اسکرال

 

کمپرسور بیتزر سمی هرماتیک Bitzer (1)
کمپرسورهای بیتزر سمی هرماتیک Bitzer (1)

نحوه انتخاب کمپرسور بیتزر

برای انتخاب کمپرسورهای بیتزر با استفاده از داده های زیر و کاتالوگ کمپرسور بیتزر می توانید قدرت کمپرسور را محاسبه بهترین مدل را برای نیازهای  خود انتخاب نمایید.

  • ظرفیت برودتی (کیلووات)
  • دمای اواپراتور (درجه سانتیگراد)
  • دمای کندانسور (درجه سانتیگراد)
  • نوع مبرد

 

قطعات کمپرسور بیتزر ( bitzer) 

سیلندر، پیستون، رینگ پیستون، شاتون، میل لنگ، سوپاپ های ساکشن و دیس شارژ از مهم‌ترین قطعات کمپرسور بیتزر هستند.

سیلندر کمپرسورهای کوچک را معمولا از جنس چدن می‌سازند.

در کمپرسورهای تک سیلندر، سیلندر و بدنه کمپرسور یکپارچه هستند ولی در کمپرسورهای چند سیلندری، ابتدا سیلندرها ساخته می‌شوند و سپس در کنار یکدیگر در بدنه قرار می‌گیرند.

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه