کمپرسور دانفوس Danfoss را بشناسیم

Back to مطالب سردخانه
کمپرسوور Danfoss

کمپرسور دانفوس Danfoss را بشناسیم

همان طور که در یکی از مقالات پیشین خود توضیح دادیم، شرکت دانفوس در سال 1933 میلادی و در کشور دانمارک فعالیت خود را آغاز کرده است.  شرکت دانفوس که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان کمپرسورهای برودتی و لوازم کنترلی در دنیاست، امروزه در اکثر کشورهای اروپایی نمایندگی فعال دارد. شرکت دانفوس در زمینه های مختلفی از جمله تولید سیستم های گرمایشی، سیستم های تبرید و تهویه مطبوع، اتوماسیون صنعتی فعالیت دارد.؛ علاوه بر این، کمپرسور دانفوس جزو مشهورترین محصولات این شرکت معتبر است که در دنیا شناخته شده است.

کمپرسور دانفوس نیز مانند تمامی محصولات شرکت دانفوس طراحی های فوق العاده‌ای دارد. کمپرسور دانفوس به عنوان کمپرسور سردخانه، کمپرسور صنعتی، کمپرسور چیلر و در موارد مشابه دیگر تولید و استفاده می شود. کمپرسورهای دانفوس در دو نوع کمپرسورهای دانفوس اسکرال و کمپرسور سیلندر پیستونی یا منیروپ دانفوس تولید و به بازار عرضه می شود. شرکت سرماسازان در این مقاله خود اطلاعاتی را در مورد کمپرسورهای دانفوس فراهم کرده است که پیشنهاد می کنیم تا انتها بخوانید.

 

کمپرسور دانفوس
کمپرسور دانفوس

مدل های مختلف کمپرسور دانفوس

 

کمپرسورهای دانفوس انواع مختلفی دارند که در این مقاله آنها را نام برده ایم:

کمپرسورهای پیستونی دانفوس سری  MT

کمپرسورهای پیستونی دانفوس سری  MTZ

کمپرسورهای پیستونی دانفوس سری  NTZ

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری HRM

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری HLM

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری  SM

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری SY

 

مدل های مختلف کمپرسورهای دانفوس توانایی تولید برودت در کاربردهای دارای دمای بالای صفر تا زیر صفر را دارند و در صورت انتخاب صحیح کمپرسورها و روغن مصرفی با گاز های R22 ، R407C، R404A،  R507C سازگاری کامل دارند .

 

کمپرسور اسکرال دانفوس

کمپرسورها که یکی از اجزای بسیار مهم سیستم های برودتی است، با ایجاد فشار، گاز مبرد را که عامل اصلی خنک کاری است در سیستم به جریان می اندازد. شرکت دانفوس برای افزایش راندامان، کاهش سطح صدا و بهینه کردن مصرف انرژی کمپرسور اسکرال دانفوس را طراحی و به بازار عرضه کرد و با این مدل کمپرسور عملاً دستگاه های برودتی و سیستم های تبرید پیشرفته شده و سطح کیفیتشان ارتقا یافته است.

یکی دیگر از نکاتی که در زمان نصب کمپرسور اسکرال دانفوس باید در نظر داشته باشید این است که عملکرد مناسب کمپرسورهای اسکرال دانفوس در شرایطی امکان پذیر است که در فاصله مناسب بین اواپراتور در ورودی کمپرسورها و کندانسور در خروجی کمپرسور قرار گیرد.

 

 

کمپرسور-اسکرال -دانفوس
کمپرسورهای-دانفوس -اسکرال-Danfoss-scoroll

 

ویژگی های کمپرسور اسکرال دانفوس

در اینجا به تعدادی از ویژگی های برجسته کمپرسورهای دانفوس که خود شرکت دانفوس اعلام کرده است، اشاره می کنیم:

  • طراحی پیشرفته و امروزی و بدنه مقاوم
  • صدای بسیار کم در حین کار و طول عمر بالا
  • کاربرد وسیع در سیستم های برودتی
  • مکش قوی و تخلیه تمام گازهای موجود در اواپراتور
  • راندمان بالا
  • توانایی تحمل ضربات ناشی از ورود مایع به کمپرسور در هنگام ساکشن

 

مدل های متداول کمپرسورهای اسکرال دانفوس

 

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سه سری  H ،  SMو  SY دارند که در ادامه همین مقاله در مورد هر یک توضیحات مختصری خواهیم داد.

 

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری H

 

سری H از کمپرسورهای دانفوس محدوده ای از کمپرسورهای اسکرال این کمپانی را در بر می گیرد که در شش مدل طراحی و تولید شده است. ویژگی مهم سری H کمپرسورهای اسکرال دانفوس این است که در محدوده دمایی مختلف می تواند کار کند، به گونه ای که می توان از این سری در اواپراتور های با دمای بالا و پایین استفاده کرد.

این سری از کمپرسورهای دانفوس به علت پوشش آگوستیک کمپرسور در حین کار صدای کمی تولید می کنند که این یکی از مزیت های خوب این سری است و علاوه بر این، سری H کمپرسورها در برابر ضربه های ناشی از ورود مایع به آن مقاومت بسیار خوبی دارد.

 

 

Danfoss scroll compressors
کمپرسورهای ااسکرال دانفوس

 

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری SM

سری  SM، سری بعدی از کمپرسورهای اسکرال دانفوس  می باشد که قدرت و سایز های بزرگتری نسبت به سری H  دارد و برای مواردی که دمای اواپراتور در آنها بالا و یا پایین باشد، مناسب است.

در کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری SM نیز مانند سری H برای کاهش سطح صدا از پوشش آکوستیک استفاده شده است. یکی دیگر از مزیت های اصلی این سری از کمپرسورهای دانفوس، مقاومت بالای آنها در برابر ضربه وارده در هنگام ورود مبرد به کمپرسورها است.

 

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری SY

سری SY کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری بعدی کمپرسور دانفوس است که این سری از 3 مدل در اندازه های 20، 25 و 30 اسب طراحی و به بازار عرضه می شوند و این مدل ها برای استفاده در محدوده دمایی بالا و پایین و برای کاربردهای تهویه مطبوع طراحی شده اند.

کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری SY دارای روغن پولی آل استر است که طبق تاییدیه کارخانه سازنده،  در این سری از کمپرسورها علاوه بر گاز R22 امکان استفاده از گاز R134a نیز وجود دارد.

از مزیت های اصلی کمپرسورهای اسکرال دانفوس سری SY می توانیم به مواردی مانند سطح صدای کم، مقاومت بالا و همچنین مصرف انرژی استاندارد اشاره کرد.

 

 

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه