کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند

Back to مطالب سردخانه
کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند

کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند

همان طور که در مقالات پیشین خود نیز توضیح دادیم، شرکت کوپلند زیر مجموعه شرکت امرسان امریکا است. شرکت امرسان با خریدن شرکت DWM آلمان انحصار این کمپرسورها را به دست آورد. پس از آن، این کمپرسورها که پیش از این با رنگ طوسی تولید می شد با رنگ مشکی که رنگ رسمی کمپرسورهای کوپلند هستند تولید می شوند و  همچنین حرف D اول اسم کمپرسورها از آن حذف شد. در این مقاله شرکت سرماسازان ایران اطلاعاتی را در مورد کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند برایتان فراهم کرده ایم.

در کمپرسور های پیستونی  DWM کوپلند از فناوری سمی هرمتیک استفاده شده است. مهم ترین ویژگی کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند طول عمر و مقاومت بالای آن ها است. این مدل از کمپرسورهای کوپلند چون در حین کار صدای زیادی تولید می کنند، برای مصارف صنعتی کاربرد دارد.  این کمپرسور های کوپلند با گازهای برودتی  R۲۲/ R۴۰۴/ R۴۱۰/ R۱۳۴/ R۴۰۷ سازگار است.

کمپرسورهای DWM کوپلند در سری های Stream  ،  Digital Stream ، سری دیسکاس، سری S  و دومرحله ای تولید و به بازار عرضه می شوند.  این کمپرسورها در مدل های  DKL، DKSJ، DLEE، DLJE، DLSG و مدل های D۲، D۳، D۴ ، D۶  و D۸  به بازار عرضه می شوند. هرکدام از این مدل ها در جابه جایی، وزن، شیر مکش و تخلیه، تعداد سیلندر ها و جریان عملیاتی متفاوت ساخته می شوند.

کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند برخلاف نوع اسکرال قابلیت تعمیر دارد.  ظرفیت آن ها از ۱.۵ اسب بخار تا مقادیر بالاتر متغیر است. این کمپرسورها برای نصب در سردخانه ها و تونل های انجماد بسیار مناسب هستند.

 

کمپرسور کوپلند سمی هرماتیک Copeland
کمپرسور کوپلند سمی هرماتیک Copeland

نامگذاری کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند

در نامگذاری این کمپرسورها  D  حرف اول نشانگر کمپرسورهای DVM است که پس از تعویض رنگ به مشکی و خریداری شرکت دی وی ام توسط کوپلند D اول اسم کمپرسورها از آن حذف شد  و به  ترتیب مدل کمپرسور، تعداد سیلندر، جابه جایی یا موارد دیگر مانند: صفحه سوپاپ، کورس، قطر سیلندر آورده می شود. در ادامه اطلاعاتی مانند نسخه بدنه، سایز موتور، نسخه موتور و شماره سرویس به ترتیب گزارش می شود.

 

  1. حرف اول DVM که در حال حاضر از نام کمپرسورها حذف شده
  2. مدل کمپرسورها
  3. تعداد سیلندرهای کمپرسور
  4. نوع کمپرسور (همیشه موجود نیست): S(K/L) برای کمپرسور دارای سیلندر بلند- S(۲/۳/۴/۶/۸) برای شیر تنفسی- D برای نسخه دیسکاس
  5. جابه‌جایی، صفحه سوپاپ، کورس، قطر سیلندر
  6. نسخه بدنه
  7. سایز موتور
  8. مخصوص مدل های خنک شونده با آب
  9. نسخه موتور
  10. شماره سرویس

انتخاب کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند پیستونی

برای انتخاب کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند DWM و به طور کلی هر نوع کمپرسور برودتی دیگر به یکسری اطلاعات اولیه نیاز خواهید داشت که در طراحی سیستم در نظر گرفته شده است.
در ابتدا مواردی مانند میزان بار برودتی که قرار است از سیستم گرفته شود، مبرد مورد استفاده در سیستم که با توجه به شرایط طراحی انتخاب می شود، دمای اواپراتور و دمای کندانسور و همچنین اختلاف دمای اواپراتور و اختلاف دمای کندانسور که با توجه به محیطی که سیستم برودتی قرار دارد و همچنین نوع محصول مورد توجه است.

 

کمپرسور کوپلند
کمپرسور کوپلند

کمپرسور کوپلند سری دیسکاس

کمپرسور های کوپلند سمی هرمتیک  برای سال های متمادی انتخاب بسیار مناسبی در صنعت کمپرسور تبرید بوده است. کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند سری Discus در دهه های گذشته درمقایسه با تکنولوژی سایر تولیدکنندگان کمپرسور پیستونی بهره وری بیش از 10 درصدی انرژی را برای صنعت داشته است. کارکرد سایر کمپرسورهای عرضه شده در بازار با نیازهای اساسی بازار مطابق است اما از نظر کم بودن مصرف انرژی نمی تواند با کمپرسورهای دیسکاس یا سری جدید    stream   رقابت کند. کمپرسور دیسکاس کوپلند بیش از 25 سال در زمینه تبرید تجاری بی چون و چرا پیشتاز بوده است.

 

ویژگیهای کمپرسورهای سری Discuss

دیسکاس ترکیبی از کارایی و قابلیت اطمینان در سطح جهانی است و می تواند کمپرسور انتخابی شما برای رفع نیازهای تبرید باشد. طراحی منحصر به فرد سوپاپ کمپرسور سمی هرمتیک کوپلند دیسکاس درست در جایی که اکثر کمپرسورهای سمی هرمتیک دارای ضعف هستند، باعث بهبود کارایی در شرایط عملیاتی شده است. آزمون عمر طولانی و 25 سال تجربه در این زمینه، کمپرسور سمی هرمیتک کوپلند (دیسکاس) را به مطمئن‌ترین کمپرسور در صنعت تبدیل کرده است.

کمپرسور DWM   کوپلند سری DISCUS در انواع 2 و 3 و 8 سیلندر برای ایجاد سرمایش در دمای متوسط و پایین ارائه شده است. رنج توان کمپرسور کوپلند DWM سری DISCUS از 5 تا 60 اسب بخار با توانایی جا به جایی 16.8 تا 181 متر مکعب بر ساعت متغیر است. از دیگر مزایای این سری از کمپرسورهای کوپلند می توانیم به مواردی مانند سازگاری با گازهای  R22 R507 , R134a , R450a , R404a , R513, , R449a و دیگر گازهای مبرد جدید اشاره کنیم.

رنج توان کمپرسور کوپلند سری دیسکاس از 5 تا 60 اسب بخار است و توانایی ایجاد 8 تا 96 کیلووات سرمایش در دمای متوسط (10- تا 45 درجه سانتیگراد) با گاز R404 و 2 تا 35 کیلووات در دمای پایین (30- تا 45 درجه سانتیگراد) با گاز R404  را دارد.

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه