Back to مطالب سردخانه
دانفوس

دانفوس

سفر ما به مهندسی فردا در اول سپتامبر سال 1933 ، هنگامی که مادس کلوزن دانفوس را در خانه کشاورزی والدینش در نوردبورگ ، دانمارک تأسیس کرد ، آغاز شد. از آن زمان به بعد ، مشاغل از یک شرکت انفرادی به یکی از تامین کنندگان پیشرو در جهان راه حل های نوآورانه و کارآمد با انرژی تبدیل شده است

شور و شوق برای راه حل های نوآورانه مشتری از اولین اختراعات مادس کلوزن در دانفوس ریشه دارشده است از دریچه انبساط ترموستاتیک برای سیستمهای تبرید ، به یکی از اولین ترموستاتهای رادیاتور جهان برای تنظیم گرمایش ، تا اولین مبدل های فرکانس تولیدشده در جهان ، تا راه دور از تلاتومیک های امروزی که برای کشاورزی دقیق استفاده می شود. جدول زمانی و نکات برجسته کلیدی ما از دهه های مختلف زیر را کاوش کنید.

 

مادس کلوزن
مؤسس شرکت دانفوس

دانفوس در گذر زمان

 

دهه 1930: شور و شوق یک انسان باعث نوآوری جهانی می شود

مادس کلوزن در سال 1933شرکت خودرو به نام  Apparatfabrik تأسیس کرد.

نوآوری های کلیدی: اولین شیرهای انبساط ترموستاتیک – شیرهای آب ، ترموستات ، سوئیچ فشار ، فیلترخشکن و موارد دیگرتیم: 26 نفر شاغل در سال 1939.

دهه 1940: ایجاد یک تجارت و حضور بین المللی

صادرات در سال 1941 از 30٪ فراتر رفته و این شرکت در سال 1946 به دانفوس تغییر نام داده است

نوآوری های کلیدی: نمونه ترموستات رادیاتور به عنوان اولین نمونه در جهان. کنترل و نازل برای مشعل روغن معرفی شده است حضور جهانی: در سال 1949 ، اولین شرکت فروش در آرژانتین تأسیس شد.

ساختمان شرکت دانفوس
ساختمان شرکت دانفوس

 

دردهمین ساگرد دانفوس 179 نفر استخدام شدند.

مادس کلوزن:

بنیانگذار :  Danfoss

از یک دریچه واحد و یک تمایل غیرقابل تحقق برای موفقیت ، تجارت جهانی را ایجاد کرد که هنوز استاندارد نوآوری را تعیین می کند

دهه 1950: بهینه سازی تولید   یک شبکه جهانی:

در اولین سال تولید خود ، دانفوس 5،000 کمپرسور دانفوس را می فروشد – 10٪ از فروش شرکت به تنهایی

نقطه عطف در سال 1960

مادس کلوزن در سال 1966 درگذشت – اما میراث وی با 305 درخواست ثبت اختراع در بین سالهای 1965 تا 1965 زندگی می کرد. درسال 1969 بزرگترین رایانه را در صنعت دانمارک نصب کرد.

 

شرکت دانفوس پس از مرگ مادس کلوزن

 

مادس کلوزن که شرکت دانفوس را در ایام جوانی و در یک زیرزمین راه انداخته بود، بعدها با بیتن ازدواج کرد. او در سال 1966 بر اثر سکتۀ قلبی درگذشت و کارخانۀ Danfoss را به همسرش بیتن کلوزن بخشید. بیتن کلوزن نزدیک به سی سال مدیریت شرکت را بر عهده داشت و در نهایت مدیریت کمپانی را به یورگن کلوزن، پسر بزرگتر مادس کلوزن واگذار کرد. سال های پایانی قرن بیستم با توسعۀ کمپانی دانفوس همراه بود. به طوری که در سال 1977، یک سال پس از مدیرعاملی یورگن کلوزن، فروش این کمپانی رکورد دو هزار و دویست میلیون یورویی را رد کرد. در این سال این شرکت نزدیک به هجده هزار کارمند و کارگر داشت.

 

همسر مادس کلوزن
همسر مادس کلوزن

تأسیس دانفوس در ایالات متحده و آلمان

در دهه ۱۹۵۰ دانفوس در ایالت متحده امریکا و آلمان تاسیس شد. شرکت دانفوس ، در دهه ۱۹۹۰ به صورت چشمگیری پیشرفت کردو با کارخانجات صنعتی و شرکت های بزرگ چینی و روسی وارد کار شد.امروزه این کشورها بزرگ ترین بازارهای های دانفوس هستند.بازار جهانی، پیش از آنکه کسی حتی درباره جهانی شدن صحبت کند، سنگ بنای دانفوس بوده است، و این شرکت را با موقعیتی قوی بین المللی به ارمغان آورده است. دانفوس در میان اولین کسانی بود که در بازارهای بزرگ در حال ظهور قرار می گرفت و به طور هدفمند برای ایجاد روابط خوب با مشتریان و شرکای تجاری کار می کرد.

دانفوس به درستی از اختراعات مد کالوزن برای توسعه محصولات ابتکاری که نیازهای مشتریان امروز و فردا را برآورده می کنند، اختصاص داده شده است. با این همه با استفاده از شیر انبساط برای تنظیم سیستم های تبرید آغاز شده و با یکی از اولین ترموستات های رادیاتور در جهان برای تنظیم گرما و اولین مبدل فرکانس تولید انبوه در جهان برای کنترل سرعت موتورهای الکتریکی ادامه یافت. امروز، دانفوس نزدیک به ۵۰ خط تولید متفاوت دارد و حدود ۴ درصد از فروش خالص خود را در محصولات در جهان هستند،.

 

کمپانی Danfoss در قرن بیست و یک 

 

قرن بیست و یکم میلادی برای کمپانی Danfoss با یک تغییر گسترده همراه بود. در سال 2000 میلادی و در نخستین سال شروع قرن بیست و یکم، شرکت دانفوس با کمپانی آلمانی سوئر (Sauer) ادغام شد و دانفوس – سوئر شکل گرفت؛ که مدیرعامل این کمپانی نیز همچنان یورگن کلوزن است.

هم اکنون خانوادۀ کلوزن سهام‌دار 55 درصدی این کمپانی بزرگ هستند. این شرکت در حال حاضر یک شرکت سهامی عام بوده و به عنوان یک شرکت بین المللی، سهام آن در بورس امریکا خرید و فروش می شود.

 

تولیدات شرکت دانفوس

 

امروزه تولیدات کمپانی دانفوس در چند بخش صنعتی و نیمه صنعتی انجام می گیرد. آنچه شرکت دانفوس برپایۀ آن شکل گرفت تولیدات شیرهای اتوماتیک بود. تولیداتی که این شرکت را با تولیدکنندگان دستگاه های تهویۀ مطبوع، انواع کمپرسورها و مبدل های حرارتی مربوط می ساخت. امروزه نیز این کمپانی در زمینۀ تولید دستگاه های تهویۀ مطبوع فعالیت های بسیاری دارد. در سال 2010 میلادی یک شرکت آلمانی به نام آئوریلیوس، امتیاز تولید کمپرسور های یخچال و دستگاه های سرماساز را از شرکت دانفوس خریداری کرده و پس از آن محصولات این شرکت را با نام تجاری سکاپ (secop gmbh) به بازار عرضه کرد.

 

دانفوس
دانفوس

برخی از محصولات شرکت Danfoss

 

شیربرقی دانفوس، سایدگلاس دانفوس  ، کمپرسور های دانفوس منیروپ، شیر انبساط ترموستاتیک دانفوس، ترموستات وسوئیچ فشار دانفوس، فیلترخشکن دانفوس ،  فیلتر درایردانفوس، از جمله تولیدات شرکت دانفوس است که امتیاز تولید و عرضۀ آن به شرکت آئوریلیوس واگذار شده است. هستۀ اصلی این شرکت در فرایبورگ آلمان قرار داشته و البته شرکت های زیرمجموعۀ این کمپانی در کشورهایی مثل چین، اسلونی و اسلواکی نیز حضور دارند. ضمن اینکه نمایندگی های فروش کمپرسور های سکاپ تقریباً در تمام دنیا حضور فعال داشته و محصولات این شرکت را به دست مشتریان می رسانند.

 

از کمپرسورها و دیگر محصولات تولید شدۀ کمپانی دانفوس امروزه در بسیاری از تولیدات صنعتی و نیمه صنعتی استفاده می شود. در تولید انواع یخچال های خانگی، یخچال های صنعتی، سردخانه ها و … از محصولات کمپانی دانفوس و سکاپ بهره برده می شود. دلیل ارجحیت این کمپرسورها نسبت به دیگر کمپرسورهای موجود، مصرف پایین انرژی و کارایی بالاست. البته عمده فعالیت این شرکت در تولید محصولات تبریدی و برودتی با ظرفیت پایین است.

 

جمع بندی

کمپانی Danfoss امروزه یکی از بزرگترین کمپانی های تولید کنندۀ انواع محصولات تبریدی است. تاریخچۀ پایه گذاری شرکت Danfoss به سال 1905 و اوایل قرن بیستم میلادی بر می‌گردد. زمانی که مادس کلوزن جوان تصمیم گرفت شرکت خود را در زیرزمین خانۀ پدری خود راه اندازی کند. این کمپانی دانمارکی در یک قرن گذشته فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته و امروزه یکی از مهم ترین کمپانی های تولید کنندۀ محصولات تبریدی و برودتی است

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه