یخساز صنعتی

Back to مطالب سردخانه
یخساز صنعتی

یخساز صنعتی

از دیرباز مردم با یخ و استفاده از آن کاملا آشنا بوده اند با پیشرفت صنعت الخصوص صنعت سرمایش و ساخت اولین کارخانه یخسازی در سال دستگاه یخساز پا به عرصه وجود گذاشت با پیشرفت روزافزون یخسازی و فروش و تولید و مصرف یخ یکی از اقتصادی ترین تجارت جهان گردید. تاریخچه پیدایش یخساز یا همان دستگاه یخساز صنعتی بر می گردد به انسان های اولیه که برای حفظ مواد غذایی از چاه ها و غارهای زیر زمینی و چشمه ها استفاده می کردند و همچنین آب انبارها که بعد از گذر از مراحل اولیه برای حفظ آب یخ مورد استفاده قرار می گرفت و به این مکان ها به عنوان یخ ساز طبیعی می نگریستند و به آنها یخچال یا یخدان می گفتند.

یخساز صنعتی

مقدار گرمای جذب شده از هر قالب یخ تقریبا حدود 12000 ژول بر کیلوگرم می باشد.

متاسفانه یخساز صنعتی قالبی بدلیل وجود گرد و غبار در محیط پوشش سرباز قالب و حمل با دست، قرار گیری در وان آب داغ ـ احتمال آلودگی آب داخل وان آب داغ ـ استفاده از قالب های فلزی آهن و احتمال زنگ زدگی و آلوگی آب

 

دستگاه یخساز قالبی 

 

دستگاه یخساز قالبی باعث می شود یخ های شما در محلی نگهداری شوند و عرضه معتبر و مداوم از یخ های کریستالی شفاف در اشکال و اندازه های مختلف موجود باشد.داشتن یک دستگاه یخساز قالبی تجاری می تواند تفاوت زیادی در تجارت شما ایجاد کند.

دسترسی سریع به یخ با کیفیت بالا ، با رفع نیاز به پر کردن و یخ زدن سینی های مکعب یخ ، سرعت سرویس و آماده سازی شما را تسریع می کند. دستگاه یخساز صنعتی قالبی این امکان را به شما می دهد که بدون نیاز به خرید مداوم کیسه های یخ ، بازده عالی را نیز مشاهده خواهید کرد.

 

روش کار دستگاه یخساز صنعتی قالبی

 

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک دستگاه یخساز قالبی قادر است همه یخ ها را خیلی سریع بسازد؟ در حالی که به نظر می رسد یک یخچال خانگی، تقریباً یک کیسه یخ بسیار کوچک را هر سه ساعت یکبار می سازد . یخساز قالبی تجاری خیلی سریع یخ های کامل را در مقدار زیادی ایجاد می کنند، بنابراین چگونه دستگاه یخساز قالبی این کار را انجام می دهد؟

ابتدا مختصراً در مورد روند تبرید صحبت کنیم:

دستگاه یخساز صنعتی قالبی تجاری دارای کمپرسورهای قوی و چرخه های برودتی هستند. روند کار یخساز قالبی مانند یخچال و فریزر اعمال می شود (یخچال ها و فریزرهای مدرن). در واقع تبرید به معنای فراهم شدن شرایط مناسبی برای کم کردن دمایی از یک ماده است.

گازی که دارای خاصیت انتقال حرارت موثر هنگام تغییر حالت است از طریق کمپرسور عبور می کند و فشار و دما را بالا می برد. در مرحله بعد ، گاز فشرده شده از طریق لوله های باریك ساخته شده به مایع تبدیل می شود. سپس مایع از یک دریچه انبساط و محفظه ای به نام تبخیر کننده عبور می کند ، جایی که مایع تبخیر می شود و به حالت گاز تغییر می کند. این فرآیند تبخیر همان چیزی است که اثر خنک کننده را فراهم می کند ، زیرا گرما هنگام تبخیر جذب می شود و اطراف آن خنک می شود و اینگونه تبرید اتفاق می افتد.

در یک دستگاه یخساز صنعتی قالبی ، محفظه تبخیر مستقیماً آب را خنک می کند، که به آرامی درون سینی های یخی در حال گردش است و آنها را با یخ پر می کند.

 

یخساز صنعتی پودری

 

چهارمین دستگاه یخ ساز ، دستگاه یخ ساز پودری است که برای سرد کردن سریع نوشیدنی استفاده می شود و اکثرا در آبمیوه فروشی ها و جاهایی که نیاز به سرد کردن سریع آبمیوه است مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه یخساز پودری تولید یخ پودری می نماید کهبه صورت برف می باشد و از این لحاظ در فصول گرم بسیار مورد استقبال است.

یخساز صنعتی

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه