Back to مطالب سردخانه
اتصالات مسی

اتصالات مسی

اتصالات مسی قطعات مهمی در کاربردهای صنعتی هستند که با روش فرمینگ سرد و بدون درز تولید و به بازار عرضه می شوند و در موارد مهمی مانند سیستم های تهویه مطبوع، لوله کشی گازهای بیمارستانی و آزمایشگاهی، سیستم های تبرید، سردخانه ها، لوله کشی آب شرب و سایر موارد گوناگون کاربرد دارند.

انواع اتصالات مسی مطابق با استانداردهای بین المللی، با بالاترین کیفیت و میزان خلوص مس حدود 99 درصد در شش گروه زانوهای ۹۰درجه ، زانوهای ۴۵ درجه ، سه راهی ، بوشن ، تبدیل و یو و انواع گسترده ای از سایزها و ضخامت ها عرضه می گردند.

خطوط لوله انتقال سیال در سیکل تبرید و تهویه مطبوع از جنس مس ساخته می شود. در طول مسیر سیکل، باید اتصالاتی وجود  داشته باشد که خطوط مستقیم را بنا به شرایط به یکدیگر متصل کند. در این قسمت، انواع زانو و اتصال U برای تغییر زاویه، سه‌راهی، سپرشن برای جدا کردن قسمتی از سیال داخل لوله، لوله‌های تراپ یا تله برای به دام انداختن سیالات سنگین‌تر به عنوان مثال روغن در مبرد و تبدیل برای اتصال لوله‌های با قطرهای مختلف وجود دارند.

 

اتصالات لوله مسی
لوله مسی

اتصالات مسی و کاربرد آنها

اتصالات و لوله های مسی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین انواع لوله و اتصالات هستند که در انواع مختلف در داخل و خارج کشور تولید شده و به بازار عرضه می شوند. برخی از کاربردهای اتصالات مسی با توجه به نوع آنها در تهویه ی مطبوع، تبرید، لوله کشی آب و گاز، گاز طبی است. اتصالات مسی در انواع بوشن ها، تبدیل ها و زانوها وجود داشته و برای اتصال لوله ها استفاده می شود.

ارائه لوله و اتصالات

این اتصالات لوله مسی بر اساس مشخصات ابعادی، فشار گازی و مقدار فشار قابل تحمل نیز طبقه بندی می شوند. این لوله ها را مراکز تولیدی معتبر مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید و در برابر نور آفتاب و گرما، ضربه و فشارهای مکانیکی دیگر، درجه حرارت های بالا مقاوم سازی شده اند. از جمله کاربرد های مهم دیگر این لوله ها و اتصالات مسی می توانیم به مواردی مانند ایجاد انشعابات متعدد از لوله ها، تبدیل سایز لوله ها به سایزهای دیگر با استفاده از تبدیل ها، ایجاد خم های متنوع با زوایای ۴۵ و ۹۰ درجه به وسیله ی زانوها اشاره کرد. در این مقاله در مورد سایز اتصالات مسی هم توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

مزیت استفاده از این اتصالات

این اتصالات باعث انتقال بهتر حرارت بین دو سیال شده و در برابر فشارهای مکانیکی در لوله کشی آب و گاز مقاوم هستند. این لوله ضد زنگ است و به راحتی خراشیده نمی شوند. اتصالات مسی با درصدهای خلوص متفاوتی تولید شده و با توجه به درصد خلوص تحمل آن در برابر فشار و ضربه نیز متفاوت است. به علاوه، این لوله ها اصطکاک کمی دارند و احتمال سایش آنها به دلیل اصطکاک بسیار پایین است.

قیمت اتصالات مسی

قیمت این لوله ها و اتصالات بر اساس مواردی مانند درصد خلوص مس به کار رفته در اتصالات، کیفیت قطعات، مقاومت و نوع عایق بندی و روکش دهی اتصالات، برند و کشور تولید کننده، نوع اتصالات و کاربرد آنها تعیین می شود. خرید اتصالات عایق دار که در برابر حرارت و عوامل مکانیکی و شیمیایی مقاوم سازی شده و دارای نشان استاندارد روز دنیا باشند به مراتب به صرفه تر و بهتر از خرید اتصالات بی کیفیت است.

 

انواع اتصالالت مسی
انواع اتصالالت مسی

انواع اتصالات لوله مسی

اتصالاتی که در لوله های مسی استفاده می شوند، تقریباً مانند لوله گالوانیزه فولادی هستند. موارد قابل ذکر در این اتصالات عبارتند از: یو مسی، بوشن مسی، تبدیل مسی، زانوی ۴۵ درجه، زانوی ۹۰ درجه، کوپلینگ، چهارراه اتصال، پوشش مکانیکی و کاهنده که در این قسمت در مورد هر یک توضیحاتی داده ایم.

 یو مسی

این نوع از اتصال مسی با خم کردن لوله مسی در یک زاویۀ مشخص و با استفاده از ماشین آلات صنعتی ساخته می شود. اتصال U مسی در چیلرسازی، کولرگازی، تاسیسات ساختمان و برج های خنک کننده، جهت تغییر مسیر لوله مسی کاربرد دارد.

 بوشن مسی

این نوع اتصال با برش لوله مسی در ابعاد مختلف ساخته می شود و در چیلرسازی، کولرگازی و تاسیسات ساختمان برای اتصال لوله مسی به یکدیگر به کار می رود.

  انواع اتصالات مسی : تبدیل مسی

این اتصال با تغییر سایز لوله مسی با ماشین آلات صنعتی ساخته می شود. آنها در صنعت چیلر سازی، کولرگازی، سیستم های سرمایشی و گرمایشی جهت تغییر سایز لوله مسی استفاده می شوند که در سایز های مختلف به بازار عرضه می شود.

اتصال ۴۵ درجه

این نوع اتصال نیز مانند اتصالات U شکل با خم کردن لوله مسی، اما با زاویه معین ۴۵ درجه و با ماشین آلات صنعتی مخصوص ساخته می شود. اتصال 45 درجه در مواردی مانند چیلرسازی، کولرگازی، تأسیسات ساختمان و برج های خنک کننده برای تغییر مسیر دادن لوله مسی استفاده می شود.

 

فروش لوله و اتصالات مسی
فروش لوله و اتصالات مسی

 اتصال ۹۰ درجه

این نوع اتصال نیز مشابه با اتصالات U شکل و اتصالات 45 درجه از طریق خم کردن لوله مسی اما با زاویه ۹۰ درجه با ماشین آلات صنعتی ساخته می شود. این نوع اتصالات در صنایعی مانند چیلرسازی، کولرگازی، تأسیسات ساختمان و برج های خنک کننده برای تغییر مسیر دادن لوله مسی به کار برده می شوند.

انواع اتصالات مسی : کوپلینگ

این محصول برای متصل کردن دو لوله با قطر مشابه است و همچنین در جهت جلوگیری از نشتی لوله آب نیز استفاده می شود؛ به این صورت که کوپلینگ فشرده با استفاده از درزگیرهایی که در دو طرف لوله وجود دارد لوله را مهره موم می کند که در اصطلاح گفته می شود آن را آب بندی می کند. به طور کلی این محصول به دو صورت فشرده و باریک موجود هستند.

 چهارراه اتصال

این محصول از چهار سمت قابلیت اتصال دارد که هر چهارراه را می توان به عنوان ورودی و خروجی استفاده کرد. یعنی سه طرف آن به عنوان ورودی و یک طرف به عنوان خروجی استفاده می شود. به دلیل کارایی بالا و همچنین بالا بودن فشار وارد بر آن محصول، اصولاً چهارراه را به صورت یکپارچه تولید می کنند.

 

 پوشش مکانیکی

از این نوع اتصالات مسی برای اتصال دو لوله استفاده می شود، به این صورت که روی دو قسمت ورودی لوله قرار می گیرد. این نوع اتصالات و لوله مسی برای تعمیرات خانگی نیز استفاده می شود، به این دلیل که در داخل لایه فلزی خود یک لایه رزین دارد.  رزین باعث سفت شدن و آب بندی لوله ها می شود و با یک پیچ گوشتی قابل اتصال است.

 

 کاهنده

استفاده از این محصول باعث می شود که جریان مایع در لوله کاهش یابد و ورودی آن کمتر شود، به همین دلیل این قطعه به فیتینگ کاهنده معروف است. این کالا به دو صورت کاهنده هم مرکز یا متقارن و کاهنده گریز از مرکز یا غیر متقارن معروف است. کاهنده به صورت استوانه که شکل مخروطی گرفته باشد به لوله هایی با قطر نا همسان متصل می شود.

 

برای خرید اینترنتی اتصالات مسی از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

Share this post

Back to مطالب سردخانه
مشاوره نصب سردخانه